This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

Call us on +651 464 033 04

531 West Avenue, NY

Mon - Sat 8 AM - 8 PM

מעלה
ניני

דבר ראש
המחלקה

RESTART

בוגרים יקרים,

פרק נוסף במסע האישי שלכם ושלי עומד להסתיים.
זמן להתחיל מחדש.
אחרי מסע שהיה רצוף בשיאים ומורדות, הצלחות וכישלונות, אתגרים ופריצות דרך, הגעתם לנקודת הגמר שהיא למעשה נקודת הפתיחה הטובה ביותר.
נקודה חדשה בה תוכלו לממש ולשכלל את שלמדם, כל אחד והסיפור שלו, הדרך שלו, הקו האישי שלו.

שמח שיצא לי ללוות אתכם במהלך לימודי התואר כולו. זוהי חוויה מרגשת לראות אתכם גדלים ולגלות אנשים רגישים ומעצבים מוכשרים ויחד אתכם לראות את המחלקה משתנה ומשתבחת.
סמסטר הקורונה היה הסמסטר האחרון שלכם בלימודי התואר ושלי בראשות המחלקה בקדנציה בת 7 שנים. נקודה חשובה בזמן.
סמסטר אותו חווינו יחד, לרוב, בצורה מקוונת. תקופה תקדימית ומורכבת אשר דורשת חשיבה מחדש, מעורבות וצורך בדור צעיר ופורץ דרך.
בתקופה זו הבנתי כי אחד מתפקידיו החשובים ביותר של סטודנט לעיצוב/ מעצב צעיר הינו חקירת העתיד (דרך ניתוח ההווה) ומתן פתרונות שיעזרו לנו, כחברה, להתפתח ולצלוח משברים.

אני רואה בכם את דור העתיד של עולם העיצוב ושל החברה כולה.
אנשים חושבים, יצירתיים ומוכשרים, שיהפכו במהירה למובילים בתחומם.
אתחול מחדש. זה הזמן לקחת את כל שקיבלתם בדרך, להשפיע ולייצר מציאות חדשה. מעצבים צעירים שיעצבו ויצרו עולם טוב יותר. זהו תפקידכם וזוהי אחריות כבדה.

אין לי ספק כי תהפכו לשגרירים מצוינים של המחלקה בתעשייה ובחברה .

המון הצלחה במסע החדש שנפתח בפניכם היום,

וזכרו תמיד, יש לכם עוד בית.

אדריכל ניסן (ניני) ורשבסקי
ראש המחלקה לעיצוב פנים | מחלקה שהיא בית

דבר אוצר
המחלקה

המחלקה לעיצוב פנים במכון הטכנולוגי חולון גאה להציג את תערוכת הבוגרים שלה לשנת תש'פ כאן, בחלל הקולוסאום, פיזית ודיגיטלית קיימת ומתקיימת בחללה של העיר ובחלל הסייברנטי בו זמנית. במקביל לפתיחת התערוכה, השקנו גם אתר אינטרנטי המציג את כל הפרויקטים לפרטיהם.
מגיפת הקורונה עיצבה ומעצבת את העולם בו אנו חיים בדרכה ובתקווה שגם אנחנו אותה בדרכנו. מכך עוצבו גם פניהם של כ-75 הפרויקטים של הבוגרים שלנו המוצגים כאן. סמסטר לימודים המורכב ברובו מלמידה מרחוק, עם ממשק הצגת עבודות באופן פיזי, מלמדים על השילוב הייחודי בו נוצרו הפרויקטים – מתהליך חוויית היצירה והלמידה מרחוק, מהשיח המתקיים דרך מערכות תקשורת והעברת נתונים מתפתחות, אל הלימוד ה"קלאסי" בו מתנהל הדיון עם המנחים פנים אל פנים, סביב נייר השרטוט. בין הריחוק והבידוד בבית לבין חווית משתמש, Hands-On
גם ההצגה בחלל הקולוסאום, שהיה מועדון לילה והפך למועדון חברתי, מבטאת את השניות הזו. אנחנו כאן, בחלל כפי שהוא, פיזי וקיים, אך מציגים במסכים עבודות שנוצרו בחלל דיגיטלי אחר, שונה, קרוב ורחוק בו זמנית, מקיימים קשר עם העיר והסביבה, כפי שאנו רואים את פניו של מקצוע עיצוב הפנים.
הפרויקטים נחלקים לקטגוריות עיקריות הקשורות במחקר ובנושא העל של הסמסטר – עיצוב פנים כמעשה אורבאני – מגיבים לסיטואציות עירוניות ברובם: מחיה ומלונאות, תרבות וחינוך, מסחר ותעסוקה, טיפול וטקסיות. קני המידה השונים והנושאים המרובדים של הפרויקטים, הם פרי עבודה קשה ואינטנסיבית על נושאים הנוגעים אישית לכל סטודנטית וסטודנט, ומנקזים אל סיום התהליך את ארבע שנות לימודיהם. אחד ההבדלים הניכרים בעבודות הסמסטר הייחודי הזה, הוא הנכחת החלל התלת מימדי במודלים דיגיטליים, בשונה משנים אחרות בהן המודלים הבנויים היוו חלק ניכר מהתצוגה. המסע אל נבכי הפרויקטים בסרטוני התנועה בתוכם והייחוד שבאופן תכנון ועיצוב חלל הפנים הנלווה לתהליך יצירתם, ילוו את הסטודנטים ואותנו ויתרמו לתהליך הלמידה בוודאי גם בהמשך.
אני רוצה להודות מקרב לב לצוות התערוכה, שליווה את מהלך התכנון, העיצוב, האוצרות, הקמת האתר וההקמה הפיזית בשטח, מיומו ראשון של הסמסטר, במסירות ובאורך רוח, באהבה ובשמחת יצירה.
בהצלחה לכולכם בהמשך הדרך !
אדר' אודי קרמסקי

ראש מחלקה | אדריכל

מרצה | אדריכל

מרצה | אדריכל

מרצה | אדריכל

מרצה | מעצבת פנים

מרצה | מעצב פנים

מרצה | אדריכל

מרצה | אדריכל